Ürünlerimiz
Sepetim

2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan

2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
Yeni Çok Satan
2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
2 Orta Boy Fidan + 1 Küçük Boy Fidan
Üretici Garantisi
Yöresinden en taze ürünleri sizler için seçiyor ve paketliyoruz. İş yoğunluğuna bağlı aynı gün en geç ertesi gün kargolanıyor.
100,00TL
  • Stok Durmu: Stoklarımızda
  • Model: CDHKPY35

Tropikal iklim şartlarında yetişen ve kaktüs ailesinin bir ferdi olan Ejder Meyvesi Pitaya Colombia Red (Colombia Red Dragon Fruit ) yüksek verimi olan kendi kendini dölleyen (tozlayan) elle dölemeye ihtiyacı olmayan 350 gr – 550 gr arasında bir büyüklüğe sahip olan ejder meyvesi türüdür. Dış kabuk kısmı pemde iç et kısmı kırmızıdır tadı kivi – şeftali – kavun –muz arasında bir tada benzemektedir. Bulunduğu ve dikim yapıldığı yeri severse, düzenli bir gübre ve ek gıda takviyeleri ile 8-12 ay içerisinde çiçek tomurcuklanmaları başlar. Stadart zamanlamada yaz aylarında 45 gün içerisinde havalar serinlemeye başladığı dönemlerde ise Ekim – Kasım aylarındaki tomurcuklanmalarda 55-60 güne kadar meyve olgunlaşıp hasat yapılabilmektedir.


EJDER MEYVESİ (PİTAYA) Colombia Red çiçeğini 35 cm e kadar büyütmekte ve rengi beyaz olmaktadır. Bilinen belirgin bir hastalığı olmamakla birlikte genel olarak tüm ejder meyvelerinin ortak hassasiyetlerini taşımaktadır ‘’0’’ sıfır derecenin altındaki soğuk hava 38 derecenin üzerindeki aşırı sıcaklık çok aşırı ve sık sık sulama  havasız kalıp uzun süre gölge ve kapalı ortamlar bitkiyi ölme seviyesine kadar getirmektedir. Bu genel hassasiyetlerin dışında soğuk havalara ve sıcak havalara diğer ejder meyvelerine göre daha dayanıklı diyebiliriz. Direk güneş ışınlarına maruz bırakılmamalı, çok nemli ve tuzlu bir toprağa dikilmemelidir. Ağacın ömrü düzenli bir bakım programı uygulanırsa 25-35 yıl arasıdır. Her bitkide olduğu gibi suya ve ek gıdaya ihtiyaç duymaktadır. Ejder meyvesi su sevmez çok az sulamak gerekir gibi genel bir yanlış bilgi hakimdir Ejder Meyvesi suyu sever hemde çok sever sadece çok sık sulanmayı sevmez dikim yapılan toprağın cinsine göre (aşırı su geçirgenliği olan topraklarda uzun süreli sulama gerekir fazla su geçirgenliği olmayan kırmızı topraklarda daha az zamanlarda sulama yapmak gerekir) damlamadan 30 dakika ile 3 saate kadar sulanması gerekmektedir.


EJDER MEYVESİ (PİTAYA) Colombia Red bir direk etrafında standart dikimlerde dörtlü olarak dikildiğinde birinci meyve sezonunda 1.500 civarında, ikinci meyve sezonunda 5.000 civarında ve üçüncü meyve sezonunda 10.000 civarında meyve verir yaşını doldurmuş ise ve haziran – temmuz – ağustos – eylül aylarında meyve hasadı yapılırken ağacın yaşı ilerledikçe Ekim ayı içerisinde ve hatta Kasım ayında da hasat yapılabilmektedir üzerinde meyve çiçekleri ve meyve varken soğuk havalara karşı dayanıklılığı diğer cinslere göre daha yüksektir. Tek bir hasatta bir direk etrafındaki meyve dallarından 50 – 60 civarında yani ağaç başı 20 adete kadar meyve alınabilmektedir ki bu rakam ortalama yaşta bir ağaca göre çok iyi bir verimdir. Kendi kendini dölleyebildiği için çarpraz yada elle döllemeye ihtiyaç duymamaktadır. Bu çeşidin en belirgin özelliği geç dönemde tomurcuklanmaya başlamasıdır. Ağustos sonu eylül başı başlayan tomurcuklanmalar havanın sıcaklık durumuna göre 2-3 yada 4 kez farklı periyotlarda tomurcuklanır ve meyve hasadı aralık ayı sonuna kadar ve bazen ocak ayı sonuna kadar devam eder.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi

Teslimat Bilgileri;

500 TL ve üzeri siparişlerinizde teslimat ücretsizdir.
500 TL altı siparişlerinizde teslimat ücretimiz 20 TL'dir.

İş yoğunluğuna bağlı aynı gün en geç ertesi gün

Whatsapp